.

.
.

1 Aralık 2013 Pazar

BİR ARALIK

Yılın zannımca en hareketli, en eğlenceli ayı geldi. Kendi şahsıma yılbaşı zamanlarına, yapılan hazırlıklara, ışıl ışıl vitrinlere, eşe dosta hediye alma telaşına, yeni yıl ritüellerine bayılırım. Ben zaten özel günlere bayılırım; hayata anlam katmak, gündelik yaşamın rutininden kurtulmak için bir sebep olduğunu düşünürüm. Öyleyse hoşgeldi Aralık, 2013'ü pek sevmedik doğrusu, gidişine üzülmeyeceğiz, umarım 2014 güzellikle, hoşgörüyle, barışla gelir.

Bugün dün akşam 3. aşamasını tamamlayıp kaynattığım portakal reçelini kavanozlara yerleştirdikten, likörü şekeri erisin diye bir-iki çalkaladıktan ve ortalığı lalettayın toparladıktan sonra epeydir ihmal ettiğimiz park yürüyüşünü yapmak  için yola düştük. Hava bulutlu ama ılıktı. Beydağlarının zirvelerine ilk kar düşmüş ki bu Antalya için artık kışın başlayacağının göstergesidir.Uzun uzun yürüdük, bize kimi zaman Aloe Vera çiçekleri eşlik etti, kimi zaman tespih böceği gibi kıvrılıp yatmış bir köpek.Dalgaların hışırtısını dinledik, kızarıp dökülen Amerikan asmalarının yapraklarına basıp çıtırdattık.Birbirine sokulmuş kayaları gözledik.


Yorulunca bir cafeye oturduk. Çay içerken yanaşan Milli Piyangocu'dan bir çeyrek yılbaşı bileti kaptık. Haydi bakalım ya kısmet:


Bu arada unutmadan not düşeyim, eh burası da benim günlüğüm sayılır, eklemem lazım. Dün Opera Sahnesi'nde "Tangopera" isimli hoş bir müzikal izledik. Keşke duman efektini daha az kullansalardı, hala öksürüyorum.


Der ve giderim, yeni haftanız güzel gelsin...


16 yorum:

 1. Gözlerim şenlendi bu fotoğraflarla ama en çok karlı dağı beğendim, nedense;))
  Özel günle rbence de güzeldir Leylağım, yaşanasıdır çünkü hayatın güzellikleri ayrıntılarda gizli, görmesini bilene, geri kalanı teferruat değil mi?
  Yeni yılı coşkusu bu ay hep sürsün...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hem de ne güzeldir değilmi Natalicim, senle çok konuda benzeşiyoruz zaten. Sürsün valla hep sürsün, sevgiyle...

   Sil
 2. Kayalara bayıldım canım ya.Taşlar sarmaş dolaş olmuş.Sayende bana da bir portakal aşkı geldi ki sorma.Öpüyorum seni.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kayaları herkes sevdi galiba Petekcim. Bu ay portakal ayı olarak tarihe geçecek vaziyet öyle gösteriyor :) Ben de seni öpüyorum canım...

   Sil
 3. Kayalar ne süpermiş öyle gerçekten. Nefis fotoğraflar yine. Nedense birden aklıma bu şarkı geldi:))
  http://www.youtube.com/watch?v=GoSmxJrAUJ0

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. E aklına geldiyse uygulamak lazım Nedukcum ama baharı bekle :)
   Teşekkürler ve sevgiler...

   Sil
 4. O kayalar var ya Leylak bayıldım. O yorgun ifadelerine karşın, birbirlerine güvenle yaslanışlarına...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah Mihribancım, keşke gelsen de götürsem seni oralara...

   Sil
 5. Sizin blogunuzu okurken bitkilerden hiç anlamadığımı farkediyorum. Birkaç kitap okumalıyım bu konuda diyorum her seferinde de nereden başlayacağımı bilemiyorum doğrusu. :) Çiçekler mi, ağaçlar mı... çok karmaşık geliyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu amanla öğrenilen bir şey, önceleri ben de sadece sıradan ağaçları bilirdim, zamanla merakım arttı araştırıp öğrenmeye başladım. Bir de Antalya çok müsait envai çeşit bitki var, el mahkum öğreniyorsunuz...

   Sil
 6. leylağım, portakal reçelinden tatmak isterim açıkçası :))
  fotoğraflar süper yine
  milli piyangoda ise şans senden yana olsun
  sevgilerim ve öpücüklerimle...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maviannem keşke tattırabilsem, Milli Piyango'ya gelince, boş işler bunlar ama yılbaşında bir defalık da olsa hoşluk oluyor. İnan çekiliş oluyor ben bakmayı unutuyorum :)
   Benden de sevgiler...

   Sil
 7. Sizinle beraber yürüyebilir miyiiim :)

  YanıtlaSil
 8. Sizi ve yazılarınızı özlemişim.
  Tabii güzel kitaplarınızı ve fotolarınızı da..

  YanıtlaSil
 9. Sizi ve yazılarınızı özlemişim.
  Tabii güzel kitaplarınızı ve fotolarınızı da..

  YanıtlaSil