.

.
.

10 Haziran 2012 Pazar

ÖZET

Efendim biloktan uzak kaldığım şu kısacık zamana bir sürü etkinlik sığdırdım, en sondan başlayarak anlatayım yüksek müsaadelerinizle:


Bugün (esasen dün) öğleden sonra Zeynep'in Evi blogunun sahibesi sevgili Zeynep'in düzenlediği Ankaralı Bloggerler Toplantısına katıldım ilk olarak. Buluşma yeri Zamane Kahvesi idi; yedik, içtik, kaynaştık. Keyifli bir birliktelik oldu, başta Zeynep olmak üzere emeği geçen ve katılan herkese sevgilerimi yolluyorum.


Blog buluşmasının ardından bir nikaha katılmak zorundaydım, geciktim düşüncesiyle koştururken yere dökülmüş bir sıvıya bastım ve blog toplantısını şık bir düşüşle kapattım, hem de menüsküslü dizimin üstüne. Topallaya topallaya kendimi bir taksiye attım neyse ki zamanında ulaştım nikah salonuna, park yerinde gördüğüm bu gelin arabasının süslemesine de bayıldım:)


Nikah töreni sona erip kızımızı taze eşine teslim edince yorgunluk çıkarmak için Kurtuluş Parkı'nın içindeki Ada Cafe'de bir çay molası verdik.


Yorgundum, ayaklarım perişan, dizim hasarlı idi ama benim günü bitirmeye hiç niyetim yoktu. Çankaya Mizah Festivali kapsamındaki Mehmet Esen'in Çağdaş Meddah Gösterisi'ne gitmeyi kafama koymuştum, iki lokma atıştırıp Çağdaş Sanatlar Merkezi'nin yolunu tuttum. İyi ki de gitmişim şahane bir gösteri izledik. 

Bugün böyle geçti, düne dair aklımda kalanlar ise uzun yıllar sonra ilk kez görüşeceğimiz bir arkadaşla buluştuğumuz cafede işittiğimiz böğürtülerdi. Önce bir anlam veremedik bu inek möölemesi ile aslan kükremesi arasında seslere ama sonra anladık ki Ankara Shopping Fest nedeniyle Güvenpark'a yerleştirilmiş Çin işi dinozorlardan gelmekte imiş bu kafa beyin bırakmayan gürültüler. Bir süre sonra da Shopping Fest'in düzenleyicisi başkan koruma ordusuyla göründü, ardından da show bitti, gürültüler kesildi de kaç yıl sonra buluştuğumuz arkadaşımızla iki kelam edebildik.

Ve daha öncesine gidersek Mizah Festivali'nin açılış Kortejini izleme ve yürüyüş yapma amacıyla Konur Sokaktaydık Perşembe akşam üstü.


Bulguroğlu'na oturup çay-simit ikilisi eşliğinde saat 17.00'de geçeceği söylenen korteji beklemeye başladık. Bu arada ikidir tesbit ediyorum ki simitlerin hem görünümü hem tadı değişmiş yemeyeli, bu benim bildiğim Ankara simidi değil, ya ustada ya da malzemede bir gariplik var. Böyle dediğime bakmayın lüp lüp götürmekteyim çay eşliğinde:) Biz yeme-içme durumundayken yolun karşısındaki eşek heykelimsisinin üstüne Avanak Avni gelip oturdu. Avanak Avni dediğim esasen toraman bir Çankaya belediye görevlisi, kafasına koca burunlu, koca kulaklı başlığı geçirince Avni oluverdi ve etkinliğin broşürlerini dağıtmaya başladı. Sonra kortej elemanları toplaştılar, içlerinde Karagöz-Hacivat, Abdülcanbaz, Sadri Alışık maskeli bir grup amatör tiyatrocu ve ne olduklarını anlayamadığım yüklü bir kalabalık bando eşliğinde yürüyüşe geçtiler ama beklediğimizin aksi yönüne, dolayısıyla arkalarından bakakaldık, sonra da bir daha göremedik. 

Kortej kaçtı ama festival kapsamında sergiler devam ediyor, sırayla gezmeyi planlamaktayım, Antalya'da etkinliğe alışmış bünyeyi mahrum bırakmamak lazım değil mi? Şimdi müsaadenizle, bünye yorgun ben kaçar. Kalın sağlıcakla...

32 yorum:

 1. Ankara'da ne çok etkinlik var, İstanbul'da yok galiba, ya da farkında olmuyoruz, İstanbul'a da bir Leylak Dalı lazım sanırım :)

  YanıtlaSil
 2. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 3. (Poliş'in "clea" nickinden önce aldığı adresle göndermişim yorumu, benim pc'yi kullanmış ve açık kalmış gmail adresi. Kusura bakma lütfen, neyse o yorumu silersin artık, çiftlemiş olmayayım;))

  -----------
  Etkinlik nerede sen orada, bloğuna her tıkladığımda en çok buna dikkat ediyorum Leylak Dalı, ve harika bu;)

  Biraz önce Elektra'nın yazısını okudum, o da çaydan bahsetmiş, çay her zaman mutluluk ve dinginlik demek bana kalırsa, çayın verdiği sakinlik hissini seviyorum.

  Küçük kaza kötü olmuş, çok geçmiş olsun, umarım önemli bir şey olmamıştır.

  Keyifli, ayrıca bol etkinlik dolu günler diliyorum sana, sevgiler;)

  YanıtlaSil
 4. ne güzel bir buluşmaydı değil mi? :) bu fırsatla ben de sosyallemiş oldım :) genelde atölyeden burnumuzu çıkaramadığımız için :D

  YanıtlaSil
 5. Ben sizi tanıdığıma çoook ama çok memnun oldum iyi ki geldiniz:) dizinizde umarım bir sıkıntı yoktur bu arada.. tam çıkarken öyle bir aksilik ki.. çok geçmiş olsun!

  YanıtlaSil
 6. Ben çok keyif aldım sizinle aynı masada olup sohbet etmekten. Bu arada çok geçmiş olsun ben biraz erken kaçtım aksilik olmuş o arada!

  YanıtlaSil
 7. Leylakçım, ne güzel dolu dolu geçiyor günlerin. Ne daim olsun. sevgiler...şen

  YanıtlaSil
 8. Leylakcığım,enerjin harika.Aktivitelerin tadını çıkarman ne güzel.

  Umarım dizinde çok ciddi bir sorun yoktur ve şu anda daha iyisindir.

  Sevgiler...

  YanıtlaSil
 9. Allah'ım gene benim haberim olmamış bu Ankaralı blogger buluşmasından, off!!!

  YanıtlaSil
 10. 'neden herkes güzel olmaz yaşamak bu kadar güzelken?' dizesi bu blogun yanına kardeş.

  dağlarca. dağlar kadar.

  kocaman açarım ellerimi, canım hocam. içtenlikle...

  YanıtlaSil
 11. çok geçmiş olsun leylağım umarım dizin iyidir şu anda
  ne çok etkinlik böyle ayağının tozuyla bravo sana nazar değmesin
  öptüm

  YanıtlaSil
 12. çok çok geçmiş olsun ..Ben çıkmıştım o sırada sanırım .. Nazar değdi size bence =) bu arada hepinizle tanıştığım için çok mutluyum .. sevgiler ..

  YanıtlaSil
 13. Çok keyifli bir gündü.Umarım daha sık bir araya geliriz.
  Sizin hızınıza ve enerjinize hayranım.Dizinize üzüldüm.Umarım ciddi bir şey yoktur.Nazardır.
  Sevgiler.

  YanıtlaSil
 14. çok geçmiş olsun Leylakcım, dizin iyidir inşallah.
  bayılıyorum senin enerjine, her yere yetişebilmene, hayatın tadını çıkatmana
  kocaman maşallah :)
  öptüm

  YanıtlaSil
 15. Judy,
  Sağol prensesim, neyse ki fazla hasar almamışım ödüm koptu, zira menüsküslü dizi kötü vurdum yere.
  Güzel sözlerine teşekkürler, büyüyünce benim gibi olacağına eminim:))
  Ben de öptüm...

  YanıtlaSil
 16. Dodo,
  Sağolun, korktuğum gibi olmadı. Tam çıkarken aceleyle yere dökülmüş bir şeye basıp kaydım, çok korktum zira dizim problemli, Allahtan ucuz atlatmışım.
  Keyifli bir toplantı oldu, sizi tanımak çok güzeldi, tekrar görüşmek dileğiyle...

  YanıtlaSil
 17. doludolumutfak,
  Sağolasın, aynı duygular benim için de geçerli, keyifli bir toplantı oldu.
  Kasaya ödeme yaptıktan sonra açık büfenin önünde kaydım, o yüzden görmemişsinizdir, neyse ki ucuz atlattım:)
  Sevgiyle...

  YanıtlaSil
 18. Maviannem,
  Canım benim sağol. Ne yapayım hayat akıp gidiyor, ucundan yakalamak lazım. Darısı emeklilikte senin başına:))

  YanıtlaSil
 19. Lunacım, canım benim,
  Güzel sözlerine çok teşekkürler, ben de o kocaman açılmış ellerine sevgilerimi bırakırım...

  YanıtlaSil
 20. Nesrin,
  Oysa ki hem Zeynep, hem ben, hem de başka blogger arkadaşlar duyurdu sayfalarından. Demek dikkatinizden kaçtı. Bir dahaki sefere inşallah...

  YanıtlaSil
 21. Nanem Şekerim,
  İyiyim şükür, baksana çarptığım dizimle tiyatroyu bile ihmal etmedim:))
  Öperim seni:))

  YanıtlaSil
 22. Begonvil,
  Çok teşekkürler, sevgiler...

  YanıtlaSil
 23. Chilek,
  Duygularımız karşılıklı, çok sevindim sizleri tanıdığıma. Düşme işi aksilik oldu ama neyse ki sorun yok. Sevgiyle...

  YanıtlaSil
 24. Zeynepcim,
  Ne yapalım, nazar çıktı toplantıdan diyelim. Hasar yok neyse ki:))
  Çok yoruldun ama güzel bir organizasyon oldu, ellerine sağlık. En kısa zamanda tekrar görüşmek dileğiyle...

  YanıtlaSil
 25. tarchin,
  Evet gerçekten güzeldi, Zeynep sağolsun. İyi ki geldiniz, hem sosyalleşmiş oldunuz, hem de birbirimizi tanıdık. Yine görüşmek dileğiyle sevgiler...

  YanıtlaSil
 26. justine,
  Eveet, haklısın, etkinlik kuşuyum ben:) Fırsatı buldum mu güzel bir etkinlikse kaçırmam valla ama okuma bayramlarına falan da gitmem yani etkinliktir diye:))
  Evet çay, ne ilginç ya, her fırsatta gönderiyoruz bünyeye, bizim evde de çok tüketilir. Bilhassa kocam, ritüelleri bile vardır demlerken:))
  Sevgiler yolluyorum...

  YanıtlaSil
 27. Serpil,
  Bu etkinliğin düzenleyicisi Zeynep'ti, ben yalnızca katılımcıydım. Eminim ki İstanbul'da da vardık ama şehir çok büyük, gözden kaçıyordur:)

  YanıtlaSil
 28. Bu post yine bir harika, haberler, yaptıklarınız çok güzel, düşmeniz hariç tabi, geçmişler olsun...
  Mehmet Esen gösterisini ben de merak ediyorum, görmek istiyorum İstanbul'da da oluyor.
  İyi haftalar Leylağım:))

  YanıtlaSil
 29. Bloglara simit fotografi koymak bir yasaklansa! Herseyi yasakliyorlar sacma sapan bunu da yasaklayiverseler ya :)))))))

  Gelin arabasi susleri de pek sirinmis hakikaten :)

  YanıtlaSil
 30. A-H,
  Ama ben de çok özlemiştim, özürrrr:)) Hem çeyrek simit koydum bütün değil:))
  Gelin arabası çok hoştu gerçekten, özellikle geri dönüp çektim:)

  YanıtlaSil
 31. Baykuş Gözüyle.,
  Mehmet Esen çok iyi denk geldi burada, izlemeye değermiş gerçekten. Hem de çok rahat ve festival kapsamında ücretsiz izleyiverdik. Sana da öneririm. Sevgiyle...

  YanıtlaSil
 32. İlk kez geldim, pek güldüm...Ara vermiştim bloğuma yazasım geldi.Ne çok gezmişiniz, kıskandım. Benim de patella bişeyim var neydi unuttum ama menisküse benziyor. Olsun düşmeme engel değil bende dün iki dizimi birden korkunç vurdum merdivene takılıp.Berbat haldeyim ama newyse ayaktayım, takipteyim artık. Sevgiler...

  YanıtlaSil