.

.
.

6 Mayıs 2011 Cuma

DİŞ BUĞDAYI

Günler süren, bana epey sıkıntı çektiren diş maceram sonunda tatlıya bağlanınca yüzsüzlük edip "Diş Buğdayı" talep etmiştim kendime. Sağolsun sevgili lise arkadaşlarım beni şımarttılar bugün. İçlerinden bir tanesi hem de özel davetiye hazırlayarak "Diş Buğdayı Günü" düzenledi evinde ve lise kızlarıyla toplaşıp kutladık bu önemli hadiseyi:) İkincisini 100 yaşımı aşıp peynir dişlerim çıkınca yapacağız. Takip eden yıllarda "Kireçlenme Günü", "Şeker Düzeyi Günü", "Kolesterol-Trigliserid Günü", "Demans Günü" tertip etmeyi de planlamaktayız. Maksat toplaşıp birşeyleri kutlamak olsun, sebep bulmak zor değil:)


Efendim bu cevizli ve nohutlu diş buğdayım. Normalde bir kısmının kafamdan aşağı dökülüp makas-bıçak-kitap benzeri bir şeylerin önüme konulması ve seçmem gerekiyordu ama lafa dalıp unutmuşuz. Sonra ortada duran bir makası teklif ettiler ama yağma yok, bu saatten sonra terzi falan olamayacağım. DVD getirin, CD getirin, kitap getirin, kastanyet-zil falan getirin, eğlenceli olsun dedim.


Bu minik keseleri sevgili arkadaşlarıma anı olarak ben hazırladım. İçlerinde lavanta ve aşağıda gördüğünüz uğur böcükleri vardı.

Sonra da sürprizler çıktı ortaya, birbirimizden habersiz uğur böceği konseptine girmişiz bugün, şu şirin yaratık lise kızlarımın bana hediyesi:


Bir de önlük hediye ettiler, üstünde "Hadi kızlar öpün beni" yazıyordu:)) Yakışır ama değil mi?

Çok keyifli bir gündü, uzun zamandır bu kadar şımartılmamıştım, onca zamandır çektiğim diş sıkıntıları "puff" yokolup gitti. Herkese bu kadar vefalı, candan dostlar diliyorum.

Bu güzellikse arkadaşımın evinin bahçesinden. Bugün leylağa doydum, şu anda bu ağaçtan toplanmış koca bir demet vazomda, odayı mis gibi kokutmaktalar. Hem ben Hıdrellez dileklerimi leylak dalına astım, sağlık ve huzur diledim kendim ve herkes için...

16 yorum:

 1. dişlerin keskin olsun hep... hayat sana dişini geçirmeye kalkarsa onu öyle bir ısır ki feleği şaşsın, sana hep gülümsesin...
  Çook öptümmm Leylak Dalıcım ... Bacıkuşummm

  YanıtlaSil
 2. hazır kastanyet demişken birde flamenko günleri düzenleyin bence:))sizde bu enerji varken her türlü eğlenceli postu okumaya hazırım ben:)

  YanıtlaSil
 3. Ne güzel bir gün olmuş. Senin yaptığın şeyler de süper şirin.
  Buz gibi İstanbul sabahında içim ısındı yazını okuyunca.
  Neşen hafta sonu da devam etsin.

  YanıtlaSil
 4. o nasıl bri leylak ağacıdır ya maşallah.bizim burdaki leylakları leylaktan saymayacağım artık.

  diş buğdayın da hayırlı olsun, çok lezzetli görünüyor.sen ve arkadaşların çok tatlısınız.

  ama, ama, ama ben o minik uğurböcülerine bayıldııııım. ne şekerler ya nerden buldun onları?

  YanıtlaSil
 5. Diş buğdayının içine altın da konurdu eskiden, ama şimdi fiyatlar uçtuğu için konmuyor anlaşılan?:))

  Bütün dilekler gerçekleşsin inşallah.

  YanıtlaSil
 6. Arkadaşlarına helal olsun kıyamadılar diş buğdayı diyip durmana değil mi:)) Ay güle güle kullan artıkım, keselersüper olmuş, uğur böcekleri ayrı şirinler.Peluş olanın başka bir versiyonuda 1 numaralı arkadaşında var, öpüyorum güzel bir hafta sonu diliyorum.

  YanıtlaSil
 7. Ne kadar da uzun sürdü bu diş tedavisi. sabretmesi çok zor olmalı. Geçmiş olsun.

  YanıtlaSil
 8. Harika bir diş buğdayı günü geçirmişsiniz.Lavanta dolu torbalarınız çok şık olmuş.Ve leylaklar harika bir kare.Dişlerinizi güle güle kullanın Leylak Dalım,sevgiyle kalın...

  YanıtlaSil
 9. süpersin sen
  leylakcığım :)))
  diş buğdayın hayırlı uğurlu olsunnn
  dişlerin uzun ömürlü olsun canım inşallah başka sıkıntın olmaz
  senin bu arkadaşlara bayıldım ben
  ne güzeller
  böyle bir jest yapmışlar
  onlara buradan selamlar sevgilerrrrr

  YanıtlaSil
 10. Ne alem kadınlarsınız siz böyle:)Çok tatlısınız.
  Ohh dedim inan diş için aynı sorun off düştü resmen dolgular.

  YanıtlaSil
 11. Ahahah dişciye gidesim geldi :))

  YanıtlaSil
 12. Süpersiniz:))) sağlıkla kullanın dişlerinizi, anneler gününüz de kutlu olsun şimdiden:))sevgiler

  YanıtlaSil
 13. Dişlerini güzel ve sağlıklı günlrde kullan Leylak'cım:))

  YanıtlaSil
 14. Dişleriniz için geçmiş olsun ve hayırlı olsun.benim annem de diş tedavisiyle uğraşıyor.darısı başına diyelim.ne kadar güzel jestler.41 kere maşallah dostluğunuzaa:) Allah iyi günler göstersin hepimize.dilekleriniz kabul olsun.en derin sevgilerimle:)

  YanıtlaSil
 15. Şahhanee bir gün olmuş! Ben de bu sayede diş buğdayı görmüş oldum :)) tadını bilmediğim halde, ağzımda hissettim, ilginç :/

  Diğer hediyeleşmeler de ne özel, ne ince! Allah dostluğunuzu ve neşenizi daim etsin canım bacımmm :)

  YanıtlaSil
 16. Sevgili Leylak dalı,
  Her kutlama için bir bahane bulunması gerekir di mi ama. Sizin yazdıklarınızı okurken, benimde aklıma birçok kutlama geldi....
  Her günü bayrama , kutlamaya çevirip mutlu olmak kendi elimizde.

  YanıtlaSil